drukarnia offsetowa, drukarnia cyfrowa, Bielsko-Biała
niedziela, 06 lipiec 2008       aktualna strona : Start arrow jak zamawiać?

Jak zamawiać ?

Pytania dotyczące maechanizmu zamawiania zleceń

W tym dziale znajduje się 6 pytań.
Strony: 1

Pytania:

Jaka jest procedura zamawiania druku ?
Jak zapłacić i odebrać zlecenie ?
Jaka jest różnica między klientami zarejestrowanymi i niezarejestrowanymi ?
Jaka jest różnica między drukiem cyfrowym a offsetowym ?
Jakiego rodzaju pliki przyjmujemy do druku ?
Polityka prywatności i ochrona danych ?

Pytania i odpowiedzi
Jaka jest procedura zamawiania druku ?
 • Zamawianie przez system Xdruk (szczególnie polecane)

Na stronach serwisu został zaimplementowany system zamówień on-line. Każda usługa druku posiada kalkulator on-line pozwalający skalkulować bezpośrednio na stronie Państwa zapytanie. Cała procedura sprowadza się do 4 prostych kroków i nie zajmuje więcej niż 1 minutę.

• Wybranie z menu "oferta poligraficzna" interesującego Państwa produktu.

• Określenie za pomocą opcji nakładu, podłoża,kolorystyki,oraz sposobu odbioru zlecenia..

• Wykonanie kalkulacji poprzez naciśnięcie klawisza "kalkulacja" i uzyskanie ceny.

• Wpisanie nazwy firmy zlecającej oraz poprzez klawisz "przeglądaj" wybranie pliku z pracą do przesłania na serwer.

• Poprzez naciśnięcie klawisz "Prześlij.."wysłanie zlecenia i pliku. Po chwili (w zależności od wielkości przesyłanego pliku) pokaże się okno potwierdzające wysłanie pliku i zlecenia do druku.
W trakcie przesyłania pliku widoczny jest pasek postępu z napisem "proszę czekać - przesyłam plik", prosimy nie zamykać okna zamawiania dopóki nie pokaże się okno potwierdzenia przesłania zlecenia.

• Zamawianie e-mailem
Prosimy przesłać e-mailem zamówienie z charakterystyką Państwa zlecenia, nazwą firmy zlecającej zamówienie, i telefonem. Ten sposób dotyczy zleceń w których załączone pliki do druku nie przekraczają 5 MB. Zamówienie i plik należy przesłać na adres studioartika@interia.pl.

• Zamawianie poprzez FTP
Jeśli używają Państwo (programu)klienta ftp takiego jak: Filezilla, Total Coomander, Advanced FTP,lub innego tego rodzaju: aby sie zalogować jako klient niezarejestrowany na nasz serwer należy wpisać nastepujące dane:serwer ftp: xdruk.com.pl, login: klient, password: klient i utworzyć nowy katalog z nazwą Państwa firmy.Do katalogu należy przesłać pliki do druku oraz plik tekstowy z dokładnym opisem zamówienia, oraz powiadomić nas o tym telefonicznie, lub e-mailem.

• Zamawianie osobiście lub przez przesyłkę, Pocztą Polską lub kurierem

Jak zapłacić i odebrać zlecenie ?

Odbiór osobisty w studiu
(płatność przelewem-dla stałych klientów,  lub gotówką)
Studio ART-IKA
ul. Lipnicka 6/5
43-300 Bielsko-Biała

Odbiór przesyłką priorytetową Poczty Polskiej
(płatność przelewem-dla stałych klientów,  lub za pobraniem)

Odbiór przesyłką kurierską
(płatność przelewem-dla stałych klientów,  lub za pobraniem)



 

Jaka jest różnica między klientami zarejestrowanymi i niezarejestrowanymi ?

Klienci zarejestrowani mają nastepujące przywileje:

• niższe ceny wykonania druków
• dostęp do pełnej nieograniczonej oferty usług
• dostęp do portfolio z przykładami naszych projektów
• możliwość płatności przelewem za wykonane usługi
• zawiadamianie o promocjach, zmianach i obniżkach cen
• katalog ze zleceniami wykonanymi wcześniej,
powtórzenie danego zlecenia wymaga tylko wysłania potwierdzenia.
• klienci zarejestrowani nie muszą telefonicznie potwierdzić zlecenia


Jaka jest różnica między drukiem cyfrowym a offsetowym ?

DRUK CYFROWY
• przeznaczony do druków niskonakładowych, od 1 do kilkuset sztuk
• druk metodą elektrofotograficzną za pomocą lasera
• jakością dorównuje drukowi offsetowemu
• możliwość personalizacji druków (na każdej kartce inne nazwisko,adres, numer seryjny, tekst)
• Oszczędności z powodu braku druków próbnych. Pierwsza odbitka jest odbitką nakładową.
• Można drukować albo pełnokolorowo, albo czarno-biało, nie istnieje możliwość druku tylko 1, tylko 2 kolorami jak w technologii offsetu.

Druk cyfrowy stosuje się tam, gdzie nakłady są na tyle małe, że nie jest opłacalne stosowanie offsetu, jednak oczekiwana jest jakość zbliżona do niego. Wysoki poziom tej jakości widoczny jest nie tylko w druku kolorowym, ale nawet w przypadku samego czarnego tekstu. Typowe zastosowania druku cyfrowego to krótkie serie materiałów na konferencje, materiały reklamowe i biznesowe, raporty itp. oraz całe spektrum druków akcydensowych.

DRUK OFFSETOWY

• przeznaczony do druków średnio i wysokonakładowych, od kilkuset sztuk do kilkuset tysięcy
• druk metodą offsetową
• Można drukować 1, 2, 3 kolorami, lub pełnokolorowo (CMYK),
istnieją także technologie wykorzystujące 5 lub 6 kolorów.

Druk offsetowy stosuje się tam, gdzie nakłady są na tyle duże, by było to ekonomiczne. Typowe zastosowania druku offsetowego to wszelkiego typu akcydensy, ulotki, reklamy, plakaty, foldery, katalogi, kalendarze i inn.


Jakiego rodzaju pliki przyjmujemy do druku ?

Przyjmujemy przesłane otwarte pliki w większości znanych formatów programów do edycji, składu i grafiki komputerowej np. Microsoft Word, Corel Draw, Adobe Page Maker, Power Point, Adobe Illustrator, Adobe Photoshop, i inn. w formatach natywnych i innych. Jednak może być to czasami związane z koniecznością wykonania poprawek, i zatwierdzenia wyglądu co przedłuża czas wykonania zlecenia. Polecamy pliki w formacie PDF lub postscript (dla ekspertów), które można wygenerować z większości programów, format ten charakteryzuje się stabilnością, dokładnością i bezpieczeństwem i zapewnia dokładne odwzorowanie Państwa pracy.


Polityka prywatności i ochrona danych ?

Przekazanych nam informacji nie udostepniamy osobom trzecim. Ikonki w panelu rejestracji informują Cię, które informacje są wymagane i które będą widoczne w Twoim profilu. Szanujemy Twoją prywatność. Przestrzegamy przepisów ustawy o ochronie danych osobowych. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Wszystkie informacje, które będą musiały zostać podane w trakcie wprowadzania zamówienia oraz jego realizacji zostaną użyte wyłącznie zgodnie z ich przeznaczeniem. Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 1997 r., Nr 133, poz 883) określa zasady postępowania przy przetwarzaniu danych osobowych oraz prawa osób fizycznych, których dane osobowe są lub mogą być przetwarzane w zbiorach danych osobowych. Dane osobowe przetwarzane przez Studio ART-IKA  zgodnie z art. 23 ust.1 pkt 3,4 i 5 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych, przetwarzane są jedynie w celach realizacji wysyłkowej sprzedaży produktów. 

Studio ART-IKA gwarantuje realizację uprawnień wynikających z wyżej wymienionej ustawy.


Rejestrując się na stronie www.xdruk.com.pl wyrażamy zgodę
na otrzymywanie informacji reklamowych na adres e-mail.


 


SimpleFAQ 2.02
Polska adaptacja MamboPL.com Team
Pokaz slajdów
 

 OLIMPIADA PEKIN / BEIJING 2008

pekin1.gif
 

przytulisko.gif

Aktualnie jest 2 gość online.

Odwiedzin: 1323
Copyright © 2008 Agencja Reklamowa :: Drukarnia :: Bielsko-Biała :: XDRUK. All rights reserved.